Witamy na stronie parafii pw. św. Wojciecha w Kościelcu (diecezja kaliska)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii w ostatnią niedzielę 6.06. br.

Szafarz sakramentu – biskup pomocniczy  Łukasz Buzun obchodził w tych dniach XXV-lecie święceń kapłańskich.

Bierzmowanie 2021 – Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Wojciecha w Kościelcu (parafiawojciecha.com.pl)

Pięknieje nasza prastara romańska świątynia. Z radością informujemy, że w ostatnich dniach do naszej świątyni powrócił po renowacji drugi zabytkowy ołtarz boczny. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na te prace konserwatorskie oraz troszczą się o nasz kościół w tym niełatwym czasie epidemii. Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Wojciecha wynagradza wszystkim Darczyńcom obfitym błogosławieństwem i dobrym zdrowiem.